Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku - Informacja

Informacje

...

..

.

Informacja

W 2023 r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutomiersku zadeklarował kontynuowanie pomocy żywnościowej we współpracy z Bankiem Żywności im. Marka Edelmana w Łodzi dla mieszkańców gminy Lutomiersk w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Podprogram 2023.

FEPŻ stanowi kontynuację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020
i opiera się na zapewnieniu osobom najbardziej potrzebującym podstawowej pomocy żywnościowej w formie paczek z artykułami spożywczymi lub posiłków
oraz umożliwieniu udziału w bezpłatnych warsztatach na rzecz włączenia społecznego - tzw. działaniach towarzyszących.

Do otrzymania pomocy żywnościowej uprawnione są osoby i rodziny, których dochód nie przekracza 235% kryterium dochodowego ( określonego na podstawie art. 8 ustawy z dnia 12 czerwca 2004 roku o pomocy społecznej) tj. 1823,60 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1410 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Szczegółowe informacje na temat programu FEPŻ znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Link do strony:

https://www.gov.pl/web/rodzina/fundusze-europejskie-na-pomoc-zywnosciowa-2021-2027

 

Informacje o terminach wydawania skierowań do Podprogramu 2023 będą przekazywane na bieżąco.